Jdi na obsah Jdi na menu
 


PODZIMNÍ KOLO HRY PLAMEN A SOUTĚŽ DOROSTU

13. 10. 2018

PODZIMNÍ KOLO HRY PLAMEN A SOUTĚŽ DOROSTU

V sobotu 13. října 2018 se v Netvořicích uskutečnilo podzimní kolo hry PLAMEN 2018/2019 a soutěž dorostu. Již od rána svítilo sluníčko a my přijeli s 20 mladými hasiči. Sestavily se 2 družstva mladší kategorie a 2 družstva starší kategorie. Letos přibyly nové děti, které se musely připravovat úplně poprvé.

Na programu byly dvě disciplíny – Závod požárnické všestrannosti hlídek a požární útok CTIF.

Soutěž zahájila v 9:00 hod. první hlídka kategorie mladší Závodem požárnické všestrannosti a v 10:00 hod kategorie starší útokem CTIF, kteří pak od pravého poledne též vyrážely na trať. Odpoledne je na trati vystřídali dorostenci a dorostenky. My jsme letos bohužel žádné neměli.

Soutěže se zúčastnilo 15 družstev kategorie mladší, 20 družstev kategorie starší.

 

Naše první hlídka vybíhala v 10.15 a další o 15 min déle. Mladší hlídka běží 2 km, kde plní na 6 stanovištích úkoly. První je vždy střelba, kterou jako vedoucí jsme schopni v dálce vidět, dále se nám děti ztratí z dohledu a my je nesmíme následovat, byly by diskvalifikované. Hlídky dále pokračují po barevných fáborcích a nesmí uhnout. A my s napětím v cíli čekáme, kdy se vrátí. Starší hlídky zdolávají 3km a mají o úkol víc. Pohybují se po fáborcích též, ale odlišné barvy než mladší.

Všechny hlídky nakonec doběhly. Výsledky nám byly oznámeny až o týden později a my jsme zjistili, že v podzimním kole máme výborné umístění rychlejší starší kategorie (3.místo) a rychlejší mladší kategorie ( 7.místo). Pokud se dobře připraví na jarní kolo, pak by celkové pozice mohly být zajímavé.

Děkujeme mladým hasičům za účast.

 

Podzimní soutěže mladých hasičů dopadly výborně a nyní se děti budou připravovat na zkoušky odbornosti a kulturní vložky spojené s výroční schůzí a Vánocemi.

 

Náhledy fotografií ze složky Hra Plamen 2018 Netvořice