Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní Hasíkovo dobrodružství v Ostředku

Vyrazili jsme s našimi mladými hasiči na první soutěž v tomto roce. Konala se v sobotu 6.4. Tentokrát bylo dobrodružství v Ostředku, pořádané OSH Benešov ve spolupráci s SDH Ostředek. Akce byla s názvem „ Po stopách Svatopluka Čecha“, rodného spisovatele z Ostředku. Cílem bylo odtajnit během trasy jedno z děl slavného spisovatele a zdolat disciplíny.

 

Den byl krásný a my jsme vyrazili ve 12.30 hod. s 19 hasíky na cestu dlouhou 5km. Prvním punkt byl přímo v rodné světničce Svatopluka Čecha, který na nás osobně čekal a sdělil nám zajímavosti ze svého života a rodiště. Poté nám předal startovní kartičku, která měla být potvrzena na jednotlivých stanovištích a zároveň obsahovala doplňovačku na dílo S. Čecha. Zapsali jsme poděkování do místní kroniky a vyrazili dál.

Pro děti bylo na jednotlivých stanovištích připraveno házení míčkem na klauna, tajemný stoleček „ U moudrého hasiče“, chůze na chůdách, střelba s praku, plazení „v polygonu“ ( jako vojáci) završené hodem granátu, slalom družstva v žebříku, myslivost, nalezení pokladu loupežníka Zúla, stavba pyramid s lego kostiček a poslední bylo skákání v barevných pytlích.

Během trasy byla ukryta písmenka různě v lesích a my jsme na konci vyluštili dílo „Jestřáb kontra Hrdlička“. Cesta nám trvala pěkné 3 hodiny.

Celé odpoledne bylo završeno odměnou, v nové místní hasičské zbrojnici, a to výborným hamburgerem, pamětními listy, ovocem, fotbalovým míčem a drobnými cenami.

Jako obvykle cestou domů jsme zajeli do Lidlu a odměnili děti zmrzlinou :-).

Byl to zajímavý a pohodový den a tímto děkujeme SDH Ostředku za příjemné zázemí a perfektní přípravu trasy.

 

 

za SDH Heřmaničky L.Suchomelová

 

 

Náhledy fotografií ze složky Hasíkovo dobrodružství 2019-Ostředek