Jdi na obsah Jdi na menu
 


JARNÍ HASÍKOVO DOBRODRUŽSTVÍ 2018

 

JARNÍ HASÍKOVO DOBRODRUŽSTVÍ

 

V sobotu dne 7.4. jsme s mladými hasiči vyrazili do Vlašimi na putování krásnou trasou Měsíčním údolím, kterou pro nás připravili hasiči z Vlašimi ve spojení s OSH Benešov. Tento ročník byl připraven u příležitosti oslav 700. výročí založení města Vlašimi.

Byl krásný slunný den a my jsme dorazili s 21 dětmi na místní fotbalový stadion na Lukách, kde se startovalo. Zde bylo i první stanoviště a děti si mohly vyzkoušet jízdu na koloběžkách a chůzi na chůdách.

Dále se putovalo podél řeky Blanice k dalším punktům. Stanovišť bylo celkem šest a hasíci plnili úkoly vědomostní z informativních tabulí, dále zde byla přednáška a praktická ukázka první pomoci, otázky ze zdravovědy, prolézání opičí dráhy, házení šišek do koše a na konci střílení ze vzduchovky.

Celá trasa končila na Hrádku v obci Ctiboř, kde byli všichni odměněni drobnými dárky a občerstveni párky a čajem. Šli jsme celkem 4,5 km.

Toto dobrodružství vždy skýtá spoustu informací o kraji v našem okrese, je cíleno na pobyt v přírodě a děti každoročně rády absolvují takovouto akci v hojném počtu.