Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasíkovo dobrodružství

8. 4. 2017

První letošní akcí pro mladé hasiče bylo JARNÍ HASÍKOVO DOBRODRUŽSTVÍ s názvem „Po stopách Sidonie Nádherné“. Vždy jde o nějaké putování místními krajinami za poznáním zdejší historie, kultury a přírody.

Konalo se v sobotu dne 8.dubna, kdy trasa vedla z Olbramovic do Vrchotových Janovic a končila v místním parku, kde právě kdysi žila Sidonie Nádherná. Příjemná trasa je vedena převážně po polních vozových cestách nebo vedlejších silnicích.

Naučná stezka spojuje obec Olbramovice s městysem Vrchotovy Janovice. Seznamuje nás s životem baronky Sidonie Nádherné z Borutína (1885 – 1950), poslední šlechtické majitelky zámku Vrchotovy Janovice, s její rodinou a významnými osobnostmi, s nimiž se přátelila i s historií a přírodou zdejšího regionu.

Startovalo se od 9:00 a my jsme šli v hojném počtu 20 dětí až ve 13.30 a nakonec se to ukázalo jako nejvhodnější čas kvůli počasí, které se umoudřilo až po obědě. Děti plnily cestou úkoly ve smyslu her, ale i poznání, kdy na informativních tabulích zjišťovaly odpovědi o životě Sidonie a místní fauně i flóře. Po 6-7 kilometrech jsme dorazili do zámku, kde byly vyhodnoceny naše vyplněné listy plné správných odpovědí a čekalo na nás zasloužené občerstvení a pamlsky.

Velmi vydařená, pohodová akce pořádáná OSH a OORM Benešov ve spolupráci s SDH Olbramovice a SDH Vrchotovy Janovice. Děkujeme dětem i organizátorům za účast.

 

Náhledy fotografií ze složky Hasíkovo dobrodružství 2017-V.Janovice