Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masopustní den v Heřmaničkách 2016

20. 2. 2016

Masopustní průvod vesnicí a Maškarní ples

Druhá a velmi zdařilá kulturní akce proběhla dne 6.2., kdy jsme v maskách vyrazili do místních ulic. Letos byl masopust obohacen o dva mobilní vozy a to traktor s polní kuchyní a alegorický vůz, který byl součástí prvomájového průvodu, kdy ztvárňoval kosmickou raketu, která měla i svého „Remka“. V průvodu bylo nepsaně povinné ztvárnit všechny postavy, které se v minulých letech objevovaly a povedlo se na výbornou, sešlo se nás celkem 51 masek a byli přítomni pionýři, Červený kříž, dělnická třída, cizí národnosti z Japonska i Vietnamu, příslušníci SNB, horníci....a spousta dětí, které velice zpestřily celý průvod všelijakými jinými maskami.

Obešli jsme celou obec a skončili kolem sedmé, kdy už přicházel čas se převléci a pokračovat na maškarní reji do sokolovny.

NO A …..kolem osmé se už plnil sál sokolovny maskami, hrála skupina Neptun p.Calta a pivo teklo proudem. Masek nakonec dorazilo 38 a ostatních nemaskovaných 37. Bylo by skvělé a potěšilo by nás, kdyby chodilo ještě více lidí.

Atmosféra byla nejvíce uvolňená při scénkách, trochu jsme se vrátili opět do let minulých a zavzpomínali, jak jsme někteří plnili pionýrský slib, nebo jak se styl oblékání vrací.

Kolem půlnoci proběhlo vyhodnocení masek a poté jsme se protancovali a propili do ranních hodin.

Děkujeme Všem maskám za účast, Vám milí občané za příjemné vítání a občerstvení, které nás vždy potěší při takové celodenní „šichtě“, p.Vytlačilovi za maskování, p. L.Sovovi ml. za přípravu sokolovny, hudební skupině a ostatním, kteří dorazili a podpořili nás.

 

Náhledy fotografií ze složky Maškarní průvod 2016